Fógra maidir le cuacha

Úsáidtear cuacha ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir go bhfuil roinnt cuacha i bhfeidhm cheana. Le haghaidh tuilleadh faisnéise, léigh ár Ráiteas Príobháideachais. Tríd an suíomh gréasáin seo a úsáid, glacann tú leis an tslí a úsáidimid cuacha.

 
BETA

Is fréamhshamhail í seo - cabhróidh d’aiseolas linn é a fheabhsú

Faisnéis Eagraíochta

Former Finance Ministers

Foilsithe: 11 January 2019
Ó: Department of Finance
Níl leagan Gaeilge den mhír seo ar fáil.

|||Name |Start |Finish |

    1st Dail Eoin MacNeill 21/01/1919 01/04/1919
    1st Dail Michael Collins 02/04/1919 26/08/1921
    2nd Dail Dail Ministry Michael Collins 26/08/1921 09/01/1922
    2nd Dail Dail Ministry Michael Collins 10/01/1922 22/08/1922
    2nd Dail Provisional Government Michael Collins 18/01/1922 22/08/1922
    2nd Dail Provisional Government William T Cosgrave 26/08/1922 09/09/1922
    2nd Dail Dail Ministry William T Cosgrave 26/08/1922 09/09/1922
    3rd Dail Provisional Government William T Cosgrave 09/09/1922 05/12/1922
    3rd Dail 1st Executive Council William T Cosgrave 06/12/1922 21/09/1923
    4th Dail 2nd Executive Council Ernest Blythe 21/09/1923 23/06/1927
    5th Dail 3rd Executive Council Ernest Blythe 23/06/1927 12/10/1927
    6th Dail 4th Executive Council Ernest Blythe 12/10/1927 03/04/1930
    6th Dail 5th Executive Council Ernest Blythe 03/04/1930 09/03/1932
    7th Dail 6th Executive Council Seán McEntee 09/03/1932 08/02/1933
    8th Dail 7th Executive Council Seán McEntee 08/02/1933 21/07/1937
    9th Dail 8th Executive Council & 1st Government Seán McEntee 21/07/1937 30/06/1938
    10th Dail 2nd Government Seán McEntee 30/06/1938 16/09/1939
    10th Dail 2nd Gopvernment Seán T O'Ceallaigh 16/09/1939 02/07/1948
    11th Dail 3rd Government Seán T O'Ceallaigh 02/07/1948 09/06/1944
    11th Dail 4th Government Seán T O'Ceallaigh 09/06/1944 14/06/1945
    12th Dail 4th Government Frank Aiken 19/06/1945 18/02/1948
    13th Dail 5th Government Patrick McGilligan 18/02/1948 14/06/1951
    14th Dail 6th Government Seán Mc Entee 14/06/1951 02/06/1954
    15th Dail 7th Government Gerard Sweetman 02/06/1954 20/05/1957
    16th Dail 8th Government James Ryan 20/05/1957 24/06/1959
    16th Dail 9th Government James Ryan 24/06/1959 12/10/1961
    17th Dail 10th Government James Ryan 12/10/1961 21/04/1965
    18th Dail 11th Government Jack Lynch 21/04/1965 16/11/1966
    18th Dail 12th Government Charles J Haughey 16/11/1966 02/07/1969
    19th Dail 13th Government Charles J Haughey 02/07/1969 06/05/1970
    19th Dail 13th Government George Coley 09/05/1970 14/03/1973
    20th Dail 14th Government Richie Ryan 14/03/1973 05/07/1977
    21st Dail 15th Government George Colley 05/07/1977 11/12/1979
    21st Dail 16th Government Michael O'Kennedy 11/12/1979 16/12/1980
    21st Dail 16th Government Gene Fitzgerald 16/12/1980 30/06/1981
    22nd dail 17th Government John Bruton 30/06/1981 09/03/1982
    23rd Dail 18th Government Ray Mac Sharry 09/03/1982 14/12/1982
    24th Dail 19th & 20th Governments Alan Dukes 14/12/1982 14/02/1986
    24th Dail 20th Government John Bruton 14/02/1986 10/03/1987
    25th Dail 21st Government Ray Mac Sharry 10/03/1987 24/11/1988
    25th Dail 21st Government Albert Reynolds 24/11/1988 12/07/1989
    26th Dail 22nd Government Albert Reynolds 12/07/1989 14/11/1991
    26th Dail 23rd Government Bertie Ahern 14/11/1991 12/01/1993
    27th Dail 24th Government Bertie Ahern 12/01/1993 15/12/1994
    27th Dail 25th Government Ruairi Quinn 15/12/1994 26/06/1997
    28th Dail 26th Government Charlie McCreevy 26/06/1997 06/06/2002
    29th Dail 27th Government Charlie McCreevy 06/06/2002 29/09/2004
    29th Dail 27th Government Brian Cowen 29/09/2004 14/06/2007
    30th Dail 28th Government Brian Cowen 14/06/2007 06/05/2008
    31st Dail 29th Government Brian Lenihan 07/05/2008 08/03/2011
    32nd Dail 30th Government Michael Noonan 09/03/2011 13/06/2017
    32nd Dail 31st Government Paschal Donohoe 14/06/2017